RU58841: Finasterid'e Alternatif Popüler Tedavi

RU58841 nedir?​


PSK-3841 veya HMR-3841 olarak da bilinen RU58841, steroidal olmayan bir anti-androjendir. İlk olarak 1980'lerde androjen bloke edici tedaviler arayan araştırmacılar tarafından geliştirildi.

Anti-androjenler, prostat kanseri gibi bazı 'erkek' kanserleri tedavi etmek için kullanılma potansiyeline sahiptir ve muhtemelen akne ve erkek tipi kellik gibi problemleri hedeflemektedir.

RU58841, testosteron veya DHT üretimini azaltmaya veya bloke etmeye çalışmak yerine testosteron reseptörüne odaklanması bakımından diğer anti-androjenlerden farklıdır.

Çoğu hormon, önce dokunun kendisinde benzersiz bir reseptörü birleştirerek (veya ona bağlanarak) çalışır.

Hormonun reseptör üzerindeki bu "kilitlenme" eylemi, hormonun etkilerine neden olan şeydir Örneğin, duymuş olabileceğiniz gibi, DHT'nin saç dökülmesine "neden olma" eylemi tam da bu süreçtir. Reseptör ile DHT bağlanması.

Topikal RU58841 Yan Etkiler​


RU58841 testosteron veya DHT üretimini etkilemediği için hastanın hormon seviyeleri değişmez. Tedavi ihtiyaç duyulan bölgeye lokalize olduğu sürece istenmeyen yan etkiler görülmemelidir.

RU58841, DHT reseptörlerini etkili bir şekilde etkisiz hale getirerek kafa derisinde kullanılırsa, DHT'ye sürekli maruz kalma ile görülen saç köklerinin minyatürleşmesini durdurabilir.

ÖNEMLİ: RU58841, piyasada resmi olarak hiçbir zaman onaylanmadığından, "araştırma bileşimi" olarak anılır.

RU58841 Öncesi ve Sonrası

RU58841 Öncesi ve Sonrası​

Finasteride'den daha mı iyi?​

Hatta bazı insanlar, tüm saç dökülmesi tedavilerinde olduğu gibi, hemen hemen hiçbir şey herkes için işe yaramazsa, finasteridden daha iyi sonuçlar bildirmiştir. Bazı insanlar RU58841 kullanımıyla gözle görülür bir olumlu etki bildirmedi, ancak aynı şey finasterid için de söylenebilir.

Bazı insanlar da ilerlemelerini fotoğraflarla takip ettiler. RU kullanımına popüler bir katkı maddesi minoksidildir. RU'yu bağımsız bir tedavi olarak veya minoksidil ile kombinasyon halinde kullanan birisinin resmi;

ru58841-onceis-sonrasi.jpg

RU58841 Öncesi ve Sonrası​


RU58841 Neden Saç Dökülmesi Tedavisi İçin Onaylanmadı?​


Kesin nedeni belirsizdir. Ama muhtemelen maddi sebeplerden dolayıdır.

RU, popülaritesi artmaya devam eden steroidal olmayan bir antiandrojendir. Resmi olarak piyasada hiçbir zaman onaylanmamıştır ve bir araştırma bileşiği olarak satılmaktadır, ancak bu, insanların onu saç dökülmesi tedavisi olarak kullanmasını engellemez. Hiçbir zaman onaylanmamasının nedeni tam olarak belli değil ama görünüşe göre sadece finansal sebeplerden kaynaklanıyor. Basitçe söylemek gerekirse RU58841, finasteride ve dutasteride benzerlerinin yanı sıra güçlü bir tedavi olarak kendini kanıtlamıştır.
 
Son düzenleme:
  • Saç Ekimi Süreci

  • Saç Ekimi Forum
    Saç Ekimi Sonuçları
Topluluk Uyarısı!
Yazılı yorumlar hiçbir şekilde sacekimisureci.com topluluk yetkililerinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yapılan her yorum, kişinin özgür iradesine bağlı olarak yorumu yapan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Warning! This thread is more than 4 ay önce old.
It's likely that no further discussion is required, in which case we recommend starting a new thread. If however you feel your response is required you can still do so.

  • Etiketler
    dutasterid faydaları dutasterid zararları finasterid cinselliğe zarar verir mi finasterid fiyat finasterid kullananlar finasterid saç çıkarır mı finasterid saç ekimi finasterid yan etkileri finasterid yararlı mı minox saç çıkarır mı saç ekimi cinsellik saç ekimi medikal tedavi saç ekimi medikal tedaviler

  • Üst Alt