Saç Ekimi Sonrası Yatış Pozisyonu

Saç Ekimi Sonrası Yatış Pozisyonu​

 • İlk beş gece, bir boyun yastığı, alında veya göz çevresinde daha fazla şişmeyi önleyecektir. Şişlik yaşarsanız, başınıza buz uygulayabilirsiniz, ancak ekim yapılan alana kesinlikle buz koymayınız.
 • Saç ekiminden sonra sırtüstü, yukarı bakacak şekilde uyumanız gerekir. Başınızı doğru pozisyonda tutmaya yardımcı olmak için boyun yastığının üzerinde uyuyun.
 • Uyurken sağa, sola (Yan uyku pozisyonu) dönmekten kaçının. Başınızın bir yere temas etmediğinden emin olun. Yeni ekim yapılan saç kökleri yastıklarınızla temas etmemelidir, aksi takdirde henüz deri içine iyice yerleşmemiş saç kökleri tekrardan çıkabilir. Bu olursa, operasyon sadece boşa gitmekle kalmaz, aynı zamanda kalıcı yara izi de ortaya çıkabilir.
 • Yedi gün sonra iyileşme süreci kısmen gerçekleşti. Yan uyku pozisyonuna geri dönebilir ve artık sırt üstü yatmak zorunda kalmazsınız.
 • Başınızı yüksek bir pozisyonda tutmak için boyun yastığı kullanmaya da devam etmelisiniz. Saç ekiminden sonra uyurken saç köklerine zarar verebilecek hızlı hareketlerden veya sarsıntılardan kaçınmalısınız.

Tekrar normal pozisyonda uyumaya ne zaman başlayabilirsiniz?

Yaklaşık on gün sonra kabuklar alıcı bölgeden ve verici bölgeden düşmeye başlar. Yüzüstü pozisyonda uyuyabilirsiniz. İki hafta sonra, tüm kabuklar ortadan kalkar. Bununla birlikte, kafa deriniz hala darbelere karşı hassas olacaktır, bu nedenle dikkatli olmaya devam etmelisiniz.

 
Saç Ekimi Süreci - Tarafsız ve bağımsız topluluk yöneticisi.

 • Saç Ekimi Süreci

 • Saç Ekimi Forum
  Saç Ekimi Sonuçları
Topluluk Uyarısı!
Yazılı yorumlar hiçbir şekilde sacekimisureci.com topluluk yetkililerinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yapılan her yorum, kişinin özgür iradesine bağlı olarak yorumu yapan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Warning! This thread is more than 4 ay önce old.
It's likely that no further discussion is required, in which case we recommend starting a new thread. If however you feel your response is required you can still do so.

Benzer konular


 • Etiketler
  dhi saç ekimi dhi saç ekimi yorumları erkek tipi saç dökülmesi fue saç ekimi fue saç ekimi yorumları genetik saç dökülmesi saç ekimi saç ekimi acıtır mı saç ekimi ağrısı saç ekimi ameliyatı saç ekimi başarı oranı saç ekimi enfeksiyon saç ekimi forumu saç ekimi ile ilgili bilgiler saç ekimi sonrası saç ekimi süreci

 • Üst Alt